Země

Nakladatel: Listen
Vazba: Vázaná
EAN: 9788024282107
Typ produktu: Knihy
Pořadí vydání: 1.
Objednací číslo: 0043385
Datum vydání: 2022/10
Lea o všechno přišla. Několikrát. Válka jí vzala rodinu, komunisti dceru, škodolibost osudu partnera. Naštěstí ale dostala do vínku nevšední dar – téměř nadpřirozenou fyzickou sílu. Znovu a znovu ji ve svém těle nalézá, aby přemohla strach, aby našla dceru Mirabelku, aby si udržela lásku. Bude jí ale její dar na to...
Číst více
Skladem 100+ kusů
V 15:03 na 26 prodejnách v případě rezervace (Seznam prodejen)
Ve středu 1. 7. u Vás doma
Cena v eshopu
399 Kč
357 Kč
299 Kč pro členy PREMIUM
(Jak se stát členem?)
V 15:03 na 26 prodejnách v případě rezervace

Ostatní si taky prohlížejí

Více o produktu
POPIS
PODROBNOSTI
KATEGORIE
O AUTOROVI
Lea o všechno přišla. Několikrát. Válka jí vzala rodinu, komunisti dceru, škodolibost osudu partnera. Naštěstí ale dostala do vínku nevšední dar – téměř nadpřirozenou fyzickou sílu. Znovu a znovu ji ve svém těle nalézá, aby přemohla strach, aby našla dceru Mirabelku, aby si udržela lásku. Bude jí ale její dar na to všechno stačit? Země je strhující sága, která na pozadí nesnesitelných dějin druhé poloviny dvacátého století vypráví o dvou generacích mimořádných žen a jednom neobyčejném talentu.
Nakladatel:
Originální název:
Země
Typ produktu:
Knihy
Vazba:
Vázaná
Datum vydání:
07. 10. 2022
Pořadí vydání:
1.
Jazyk:
česky
Výška:
206 mm
Šířka:
136 mm
Hloubka:
30 mm
Hmotnost:
570 g
Počet stran:
424
Ean:
9788024282107
ISBN:
978-80-242-8210-7

Recenze

5 / 5
3 Hodnocení
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Jak se produkt líbí vám?
Přidat recenzi
Zdeněk, Tachov
25.11.22 10:49
Neověřená recenze (Více zde)
Ty doby i místo děje které autora inspirovaly jsem jako pamětník z velké části prožíval. Skláním se před strhujícím zpracováním tohoto nelehkého, mnohokrát"skloňovaného" tématu. Tento vysoce aktuální "manifest" proti diktatuře a válce bych za sebe zařadil mezi díla klasiků světové literatury. Autor musel prostudovat velké množství historických podkladů a podle toho jak si pohrál s každou větou musel si dílo opravdu"vysedět". Připojuji se k těm, kteří vyzývají k jeho "zfilmování". Film má své přednosti a hlavně se dostane rychle do podvědomí mladých. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby režii převzal sám autor, který je ve filmové branži "jako doma", mělo by to to minimálně u nás a v Německu velkou odezvu. Případní sponzoři by jistě neprodělali. Téma je zažité starší i střední generací a představuje aktuální poučení a memento pro tu mladší. Knihu vřele doporučuji a znovu se přimlouvám za její zfilmování, nejlépe pod autorovo "taktovkou". Jako pamětník na film podle svých možností přispěji. Díky za zážitek, připomenutí lidství v době kdy zloba v nás díky okolnostem dočasně vítězí.
Eva Francová
16.10.22 16:31
Neověřená recenze (Více zde)
Někdy dokáže být osud opravdu krutý a co všechno může naložit na záda jedné ženy, je až neskutečné. Důležité je se po každém pádu zvednout a jít dál s hlavou vztyčenou. Marek Epstein nám představuje rodinou ságu. Lea, která dostala do vínku velkou fyzickou sílu přijde v životě o mnohé – o své rodiče, o svou dceru i o partnera. To vše v době, kdy pro náš národ nebyly dějiny zrovna příznivé – druhá světová válka a komunistická vláda, která si s lidmi nebrala servítky. V knize sledujeme, jak je možné přežít a dál bojovat. Příběh složený ze střípků vzpomínek. Střídají se nám tu vypravěči i doba, ve které se zrovna nacházíme. Postupně si vše propojujeme a poskládáme tak příběh, který nás zasáhne i překvapí. Příběh plný bolesti, smutku a krutosti, s občasným záchvěvem lásky a dobrosrdečnosti. Je to vyprávění plné pocitů a myšlenek. I když jsem ze začátku ještě netušila, jak se to celé propojí, od prvních stránek jsem byla do knížky ponořená a veškeré pocity, hlavně zoufalství a smutek, se na mě přenesly. Moc se mi líbí autorův styl, i když je velmi osobitý, a ne každému musí sednout. Myslím, že by některým čtenářům mohl připadat lehce zmatený, tím, jak se hodně přeskakuje v čase. Ale já musím říci, že obdivuji, jak autor vše promyslel a poskládal. Všechno do sebe skvěle zapadlo a vynořil se před námi ucelený příběh plný bolesti i naděje. Rozhodně se toho nebojte, protože konečný dojem rozhodně stojí za to. Ke knize bych měla jen jednu drobnou připomínku – bylo v ní na mě až moc náhod, ale i tak dávám plný počet hvězd, neboť jsem knížku přečetla za jeden den, nemohla jsem jí odložit, chtěla jsem vědět, jak to bude dál. To, co od knížek očekávám jsou emoce a tady jich byla opravdu velká nálož, a proto Vám knihu může jednoznačně doporučit.
Anonymní zákazník
04.02.26 17:30
✓ Ověřená recenze (Více zde)

Vybíráme pro vás