Ti, kterým se narodíš

Nakladatel: Ikar
Vazba: Vázaná
EAN: 9788024942353
Typ produktu: Knihy
Pořadí vydání: 1.
Objednací číslo: 0041753
Datum vydání: 2020/09
Když se mladým manželům narodí dcera, nemají ponětí o tom, že jim zároveň do rodiny přibyla i malá glosátorka jejich každodenních radostí a strastí. Očima dítěte, které svět kolem sebe komentuje vyspělým vnitřním hlasem, nahlížíme na životy dvou lidí, kteří žijí spolu, a přesto každý sám. Tehdy ještě netuší, že o...
Číst více
Skladem 1+ kusů
V 20:41 na 3 prodejnách v případě rezervace (Seznam prodejen)
Ve čtvrtek 2. 7. u Vás doma
Cena v eshopu
229 Kč
218 Kč pro členy PREMIUM
(Jak se stát členem?)
V 20:41 na 3 prodejnách v případě rezervace

Doporučené tituly a kolekce

Více o produktu
POPIS
PODROBNOSTI
KATEGORIE
O AUTOROVI
Když se mladým manželům narodí dcera, nemají ponětí o tom, že jim zároveň do rodiny přibyla i malá glosátorka jejich každodenních radostí a strastí. Očima dítěte, které svět kolem sebe komentuje vyspělým vnitřním hlasem, nahlížíme na životy dvou lidí, kteří žijí spolu, a přesto každý sám. Tehdy ještě netuší, že o devatenáct let později bude v tom velkém světě, kde jí dřív všechno připadalo tak okouzlující, stejně ztracená jako její rodiče. V poutavé novele autorka nevšedním způsobem nahlíží na všední problémy nás všech a vtipně vypráví o hledání sebe sama, stereotypech, snech, o rodičích a jejich dětech.
Nakladatel:
Originální název:
Ti, kterým se narodíš
Typ produktu:
Knihy
Vazba:
Vázaná
Datum vydání:
09. 09. 2020
Pořadí vydání:
1.
Jazyk:
česky
Výška:
206 mm
Šířka:
114 mm
Hloubka:
20 mm
Hmotnost:
245 g
Počet stran:
160
Ean:
9788024942353
ISBN:
978-80-249-4235-3

Recenze

3 / 5
1 Hodnocení
5
0
4
0
3
1
2
0
1
0
Jak se produkt líbí vám?
Přidat recenzi
Kateřina Matyášová
09.09.23 21:40
Neověřená recenze (Více zde)
Tak co o této knize vlastně říct? Vybrala jsem si ji pro její pěkný obal a taky ten název mi přišel zajímavý. Řekla jsem si, co se tam asi dočtu a že by to mohlo být super... Ale moc nebylo. Příběh je krátký a popsaný na 157 stranách, má 3 hlavní části - první nejmenovaná, druhá Devatenáct let poté a poslední Před pětadvaceti lety. První část knihy mě zaujala asi nejvíce, byla docela vtipná a hlavně psaná očima miminka, které popisuje svůj stav v bříšku, jak vnímá své rodiče, okolí kolem nich, poté i samotný porod a nakonec život doma s rodiči, prarodiči, kamarády rodičů, apod. Je to něco jako film z roku 1989 "Kdopak to mluví", což bylo opravdu fajn. Druhá a třetí část knihy mne tedy nezaujala, ač čtení mi utíkalo rychle.. Ale tak nějak mi tam chybělo hodně věcí a mezi ně patří i ten humor, co byl na začátku. Možná kdyby bylo vše psáno očima toho mrněte, tak se mi to líbí víc. Postupem času mi hodně začala vadit ta pražština, kterou autorka píše, ač mi to tedy běžně nevadí, ovšem ve psaném slovu evidentně ano! Bylo už na mě moc těch slov takovej, makovej, vykyblíkovanej, chci bejt, atd. Mám ráda češtinu a tohle se číst prostě nedá. Vlastně ani nevím, co bych měla k těmto dvěma částem napsat - až tak to bylo nudné a nezajímavé... Takže si obrázek udělejte nejlépe sami. Suma sumárum - tato kniha je pro mě holt takový možná i slabší průměr, který nenadchne, ani neurazí. Čekala jsem něco víc, takže proto jsem zklamaná. Autorku jsem do té doby neznala a nějak mě tedy její psaní nepřesvědčilo.

Vybíráme pro vás