Zajistili jsme Vám studijní místo ve škole čar a kouzel

Předepsané knihy

Seznam učebnic pro 1. ročník obdržíte společně s přijímacím dopisem konkrétní školy čar a kouzel. Všechny školy však vyžadují, abyste si před nástupem prostudovali:

J. K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany: Harry Potter and the Cursed Child – Parts One & Two (v angličtině) 

Harry Potter And The Cursed Child, chystaná divadelní hra Jacka Thornea založená na novém příběhu J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, je prvním oficiálním potterovským příběhem na divadelních prknech. Odehrává se devatenáct let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi. Světová premiéra je naplánována na 30. července 2016 a proběhne v londýnském West Endu. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků, série byla přeložena do 79 jazyků a vzniklo podle ní osm úspěšných velkofilmů. Rowlingová napsala také tři doprovodné tituly na pomoc charitativním organizacím: Famfrpál v průběhu věků, Fantastická zvířata a kde je najít a Bajky barda Beedleho.

Stejnokroj

(celou sadu zakoupíte v salonu Madame Malkinové)

Další vybavení

1 hůlka, 1 kotlík, 1 sada skleněných nebo křišťálových lahviček, 1 dalekohled, 1 mosazné váhy

Žáci si s sebou mohou rovněž přivézt domácího mazlíčka. Seznam povolených zvířat obdržíte společně s přijímacím dopisem konkrétní školy čar a kouzel.

Rozřazovací test a soutěž (soutěž ukončena, test pokračuje)

Pokud se vám test nezobrazuje správně, vyplňte ho zde

Celkové výsledky testu prozradily, že vás nejvíc jede do Bradavic!

Zdroj informací pro výsledky testu: Pottermore.com

Připravily: Olga Zbranek Biernátová, Katka Stupková

Sdílet

Napsat komentář