Andrew Mayne je plný překvapení. Tohle o autorovi Šelmy nevíte!

1. Než se vrhnul na psaní, živil se jako iluzionista a kouzelník. Dokonce byl asistentem známého Davida Copperfielda!

2. S iluzemi začal už jako teenager a díky tomu se naučil spoustu věcí o tom, jak lidi překvapit nebo vyděsit. To se mu teď hodí při psaní thrillerů s profesorem Theo Crayem! Navíc díky tomu procestoval celý svět.

3. Jednou přiměl obyvatele malého městečka domnívat se, že jejich domovy jsou obklíčeny létajícími talíři. Svá kouzla dokonce předvedl astronautům na Mezinárodní vesmírné stanici!

4. Jeho fanoušci si říkají Mayniaci.

5. Odmala se zajímá o biologii, fyziku, chemii a vesmír. Dokonce napsal vědeckou studii o kolonizování Marsu a jak na tom vydělat.

6. Zkoušel psát několik thrillerů, ale prorazil teprve s Šelmou, kde stvořil originální postavu profesora bioinformatiky Theo Craye. Šelma se šest týdnů držela na prvním místě žebříčku bestsellerů na Amazonu.

7. V Česku nyní vychází jeho třetí kniha Teorie vraždy. V zahraničí ovšem v těchto dnech vychází již čtvrté dobrodružství Theo Craye nazvané Dark Matter. Česky by mělo vyjít příští rok a my se nemůžeme dočkat!

8. Když zrovna nepíše, natáčí podcasty o životně důležitých otázkách jako: jak porazit Yettiho v souboji jeden na jednoho? Jak se nejlépe připravit na zombie apokalypsu? A prodali byste ďáblovi vlastní duši v zájmu vědy?

9. Nejšílenější věc, kterou podle vlastních slov kdy udělal, bylo, když si navrhl vlastní neopren a otestoval ho při potápění s nejzákeřnějšími žraloky. Ze žraloků má přitom hrůzu od té doby, co v dětství viděl Čelisti!

10. Andrew Mayne je obrovský fanoušek režiséra Quentina Tarantina. Na jeho filmech se mu líbí, že jsou nepředvídatelné, a podobně nepředvídatelně se snaží psát i vlastní knihy. Jeho další idol je Elon Musk, s nímž si pravidelně povídá na Twitteru o autech a o cestách do vesmíru.

Napsat komentář