Dusivé objetí
Historické a politologické pohledy na spolupráci sociálních demokratů a komunistů
Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury
Vazba: Brožovaná
EAN: 9788073251581
Typ produktu: Knihy
Pořadí vydání: 1.
Objednací číslo: 0383109
Datum vydání: 2008/08
Historické události nemají význam pouze v době, kdy se dějí. Neméně důležitá, mnohdy i důležitější, je jejich následná interpretace, recepce a snad i mytizace. Některé z nich měly důsledky skutečně dlouhodobé, trvající i mnoho desetiletí.
Jedním z mezníků novodobých československých dějin byly události roku 1948....
Číst více Kniha
Doporučené tituly a kolekce
Default AIR carousel title
Více o produktu
POPIS
PODROBNOSTI
KATEGORIE
O AUTOROVI
Historické události nemají význam pouze v době, kdy se dějí. Neméně důležitá, mnohdy i důležitější, je jejich následná interpretace, recepce a snad i mytizace. Některé z nich měly důsledky skutečně dlouhodobé, trvající i mnoho desetiletí.
Jedním z mezníků novodobých československých dějin byly události roku 1948. Jiným pak polosvobodné volby v roce 1946, které v českých zemích skončily výsledkem nevídaným – dvěma pětinami hlasů určenými komunistické straně.
Komunisté nebyli na budování totalitního státu sami. Pomineme-li zvláštní roli socialisty Edvarda Beneše, smutnou úlohu mouřenína sehráli sociální demokraté. I v dalších zemích střední a východní Evropy se v letech 1945–1948/9 ukázalo, jak blízko k sobě obě strany mají.
Tento sborník představuje obecnější filozofické a politologické úvahy o vztahu socialismu a komunismu, dále přináší pohledy na první vlnu znárodňování, jež začala v Československu v roce 1945, a dále pak na spolupráci sociálních demokratů a komunistů, od jejichž sloučení uplynulo v červnu 2008 šedesát let.
Sborník vychází ve druhém, upraveném a podstatně rozšířeném vydání.
Nakladatel:
Typ produktu:
Knihy
Vazba:
Brožovaná
Datum vydání:
27. 08. 2008
Pořadí vydání:
1.
Jazyk:
česky
Počet stran:
208
Ean:
9788073251581
ISBN:
978-80-7325-158-1





































