Je to thriller, nebo horor? Autorka Kříďáka napsala další román, ze kterého mrazí!

Nejhorší den jeho života nebyl ten, když mu zmizela sestřička. Nejhorší den byl ten, kdy se vrátila domů… Jáma od C. J. Tudor je román, ve kterém se hranice mezi thrillerem a hororem prolínají!

Fakt se to stalo, nebo to bylo jenom dílo bujné fantazie vypravěče?

Tuhle otázku si kladli čtenáři během čtení Kříďáka, jedné z nejúspěšnějších knih loňského roku (a čerstvého držitele ocenění Kniha roku v kategorii napětí). Příběh bývalé dětské party, která se v dospělosti setkává, aby přišla na kloub tajemnému zjevení křídových panáčků, ve čtenáři zasel semínko nejistoty. Některé věci, které se v thrilleru britské spisovatelky C. J. Tudor děly, měly totiž blíž k hororu než k thrilleru.

A Jáma, která vyšla nedávno, je ještě hororovější!

Děsivé pohřebiště hluboko pod zemí, hrůzné vidiny, nápisy napsané krví… Jáma hrůzostrašnou atmosférou a některými scénami připomíná filmové horory jako Vymítač ďábla, To od Stephena Kinga nebo 3:15 zemřeš! Přesto autorka čtenáři nabízí i logické vysvětlení. A je jen a jen na nás, čemu se rozhodneme věřit.

Jáma se odehrává v pochmurném hornickém městečku na severu Anglie. Doly už jsou zavřené, ale pořád se vyprávějí znepokojivé zkazky o tom, co hluboko pod zemí horníci našli, jak podivně se začali chovat ti, kdo tam strávili příliš mnoho času – a taky příběhy o těch, kdo už se nevrátili na povrch…

Místní děti podzemní tunely samozřejmě lákají mnohem víc než Disneyland, proto jsou všechny vstupy důkladně zabezpečeny. Dokud jednoho večera partička místních výrostků nenajde kamenný tunel, který je zřejmě mnohem starší než městečko.

To, co se stane, hluboko pod zemí, navždy změní život každého z nich…

Radek Blažek


Mohlo by Vás zajímat

Napsat komentář