Celé to začalo jako z pohádky, když Athina Farrellová a její manžel Cornelius společně založili firmu House of Farrell. Už po několika měsících bylo dobře vidět, že šlápotu vedle rozhodně neudělali. Rychle se dostali do žebříčku nejvíce prodávaných produktů a začali konkurovat zaběhlým luxusním značkám jako je Esté Lauder, Coty či Revlon.
Jejich firma zažila opravdu krásná zlatá léta! To se ovšem nedá říci o současnosti. Dnes je House of Farrell na pokraji bankrotu a Athina, která je nedlouho vdovou, neví co dál. Mermomocí si chce firmu udržet a odmítá všechny návrhy prodeje. Je to přeci věc, do které společně s Corneliem vložili tolik energie, a pro kterou společně žili a ona ji prostě nemůže prodat! Tržní situace je ale neúprosná a další finanční shody si House of Farrel nemůže dovolit. Celá rodina se tedy dohodne, že se obrátí na investory a přijmou jejich návrhy na radikální zlepšení firmy. I když by si tedy Athina měla oddychnout, je spíš znepokojena. Nechce někomu přenechat plnou moc v její firmě a rozhodně nebude někoho poslouchat. Vždy byla zvyklá, že ona udávala tempo a to tak zůstane i nadále!
Když se tedy střetne s Bianco, která byla povolána, aby firmu zachránila, její znepokojení se změní v nevraživost. Nastává tedy souboj mezi „mladou“ a „starou“ školou. Na Bianciny moderní názory ohledně médií apod. dopadá tvrdá kritika Athény, která rozhodně nehodlá ustupovat. Jde ale stále o rivalitu v pracovní mezi nebo tu jde i o něco osobnějšího? Dokáže se House of Farrell postavit opět na nohy?
Dokonalé dědictví je rodinná sága, ve které se ocitáme v prostředí kosmetického průmyslu, který už je sám osobě velmi atraktivní. Autorka krásně vykreslila jednotlivé postavy a všechny obdařila jinými povahami, které v průběhu děje vycházely najevo. A právě díky stylu autorky a jejímu detailnímu popisu, jak postav, tak i prostředí, byl příběh velmi čtivý a já jsem si jeho čtení moc užila.
A na co nesmím zapomenout zmínit je obálka, která je NÁDHERNÁ! Celou knihu krásně podtrhuje a čtenář už jen podle ní pozná, že se jedná o knihu s neobyčejným (a taky luxusním) příběhem!
Tato rozsáhlá rodinná sága rozhodně stojí za vaši pozornost a já ji mohu jen doporučit. 😉
Hodnocení: 4/5
Autor: Táňa Brňáková

