63816

Loď plná nevěst

Jojo Moyesová je jedna z mých nejoblíbenějších autorek a každá z jejich knih zdobí mou knihovnu. Dodnes si pamatuji, jak jsem v knihkupectví narazila na knihu Než jsem tě poznala. Již podle názvu a anotace jsem věděla, že tato kniha bude úžasná. Málokdy při čtení knih pláču, ale u čtení tohoto příběhu jsem neudržela slzy. Od té doby vždy s natěšením čekám na další bestseller od Jojo Moyesové. Život po Tobě, Schovej mě v dešti, Sama sebou, Zakázané ovoce, a mnoho dalších titulů… Každá si našla místo v mém srdci a to samé platí i o novince Loď plná nevěst.

Příběh je poutavý a zajímavý od začátku od konce. Děj se odehrává po válce v roce 1946, kdy stovky žen pluly na lodi z Austrálie za svými britskými manželi do Anglie. Líbí se mi, že se kniha nezaobírá pouze jednou knižní hrdinkou, ale hned čtyřmi ženami. Jean, Avice, Margaret a Frances. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Margaret, milující, přátelská, křehká žena čekající miminko. Naopak jsem se hodně nasmála u bláznivé Jean, Francis je zase velmi nenápadná, ale silná žena a Avice je bohatá, dalo by se říci i snobská žena. Každá je úplně jiná, ale každá má to své jedinečné kouzlo, díky kterému se čtenáři bude kniha Loď plná nevěst číst s lehkostí, s úsměvem na rtech i se slzami na krajíčku. Netušila jsem, že se toto po válce dělo. Všechny osudy a životy těchto žen mě naprosto uchvátili a opět jsem i u této knihy uronila nejednu slzu.  Je zde i zajímavě popsané vnímaní mužské posádky s ženami na palubě, jakožto cestujícími. Nechybí napětí, humor, romantika a přátelství. Vlastně je zde vše, co od takové knihy čtenář očekává.

Když jsem se dozvěděla, že je kniha psaná podle skutečných událostí, upoutala mě ještě o to více. Babička Jojo Moyesové právě na takové lodi plula, což je rozhodně zajímavé a o to je příběh ještě více autentický.

Komu bych tuto knihu doporučila? Ať už fanouškům této veleúspěšné autorky, která toho umí čtenáři hodně nabídnout, tak čtenářům, kteří mají rádi příběhy ze života a také těm, kteří mají rádi historické romány. Jak jsem již psala, každá z knih autorky Jojo Moyesové je úžasná, každá je originální a chvílemi i dechberoucí. Sama bych tuto knihu zařadila mezi jednu z nejlešpích knih, které autorka napsala, hned ke knize Než jsem tě poznala a Schovej mě v dešti. Jsem šťastná, že se tato kniha dostala do mých rukou a může se přidat k mé sbírce knih od této mé oblíbené autorky.

Jojo Moyesová doopravdy ví, jak čtenáře nadchnout a je to spisovatelka s velkým S. Věřím, že si tuto knihu oblíbíte stejně jako já a budete se k ní rádi vracet. Vyplujme společně s hrdinkami na plavbu, na jejímž konci nás čeká láska a nový, lepší život.

 

Andrea Šmídová

Autor: Andrea Šmídová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *