63608

Příběh ukrytý v notách

Ze série nádherných, dětských knih Příběh ukrytý v notách vychází nový příběh Kouzelná flétna. Poznáváme dvě království. Sluneční a měsíční. Tato království byla před mnoha lety rozdělena. Princ Tamino chce tato království spojit dohromady a na jeho dlouhé výpravě jej čeká plno nástrah. První z nich je děsivý drak, chrlící oheň. Avšak šlechetného a laskavého prince zachrání tři dvorní dámy. Prolhaný ptáčník Papageno je za své lži potrestán zamčenými ústy.Chtěl si přisvojit zásluhy za záchranu prince Tamina před děsivým drakem. Aby skončil věčný souboj mezi světlem a tmou musí zachránit princeznu Paminu z paláce Krále dne. Na první pohled se do ní zamiluje, jak už to v pohádkách bývá. Protože prince čeká řada nelehkých úkolů, dostane kouzelnou flétnu od dvorních dam. Flétnu, která mění utrpení v radost. Na jeho cestě mu pomáhá malá víla a Papageno, který dostal kouzelnou zvonkohru. Společně se pak vydávají k paláci Krále dne. Melodie z kouzelné flétny princeznu Paminu uchvátí. Cesta do věže, kde je však princezna vězněna, není vůbec snadná. Prince začne pronásledovat palácová stráž. Je uvězněn, protože je stráž v přesile. Papageno však prince zachrání za pomoci kouzelné zvonkohry a společně pak s princeznou utíkají k její matce, aby ji přesvědčili, ať skončí věčný boj. Zazní řinčení zbraní. Královna noci chce jednou provždy zvítězit nad Králem dne. Rozpoutá se bitva, ale melodie flétny přemůže válečné běsnění. Nyní už spravedlivě vládnou bok po boku princ Tamino a princezna Pamina. Jak oba moc dobře vědí, den není více než noc a noc není víc než den.

Nádherný pohádkový příběh o lásce a spravedlnosti. Na každé stránce mají děti notu, kterou když stisknou, zazní nádherné melodie hudby znamého, geniálního, hudebního skladatele a klavírního virtuosa Wolfganga Amadeuse Mozarta. Bohužel se nedožil vysokého věku, ale jeho hudba v nás ožívá dál. Za svůj život zkomponoval více než 600 skladeb, což je až neuvěřitelné. Klobouk dolů. Opera Kouzelná flétna je dodnes jednou z nejhranějších oper ve světě. A není se čemu divit. Myslím, že by každý z nás alespoň jednou v životě měl zajít na operu. Je to nádherný zážitek. A skladby W. A. Mozarta jsou skvostné.

V této knize vítězí spravedlnost a láska, takový svět si zasloužíme my všichni. Tak se spolu začtěme do tohoto nádherného příběhu se šťastným koncem. A zaposlouchejme se do těch nejkrásnějších melodií. Tento příběh skutečně ožívá.

 

Andrea Šmídová

Autor: Andrea Šmídová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *