NEJOBLÍBENĚJŠÍ JAPONSKÁ MANGA

Japonské komiksy manga se těší stále větší oblibě - na Luxoru jde o jedno z nejvyhledávanějších témat. Manga má jedinou "nevýhodu"; obvykle jde o jeden dlouhý příběh, který má spoustu číslovaných dílů. Pro vaše větší pohodlí jsme ty nejpopulárnější série shrnuli a popsali v tomto jednoduchém přehledu! A začneme zostra - první z uvedených sérií nemůže být nic jiného než...

 

SPY X FAMILY

Agent s kódovým jménem Soumrak má za sebou celou řadu misí. Aby se však dostal k cíli té nejnovější, musí udělat nemyslitelné - oženit se a adoptovat dítě... Brzy navíc zjišťuje, že ani jeho nová rodina nejsou úplně obyčejní lidé a mají svá vlastní tajemství.

Špionská černá komedie evokuje starší bondovky - odpovídá i zasazení do střední Evropy padesátých let, kdy světem obcházelo strašidlo studené války. Věřte nám, že tuto sérii si zamilují všechny špionky a špioni od 12 let. 

Zatím jsou v prodeji pouze tyto díly, ale budou rychle přibývat. 

 

MOJE HRDINSKÁ AKADEMIE

Střední škola pro superhrdiny, to je Moje hrdinská akademie! 

Ve světě, kde drtivá většina lidí vládne superschopnostmi, je povolání superhrdiny spíše regulérní policejní prací než vzrušujícím dobrodružstvím. Patnáctiletý Izuku patří mezi tu menšinu, která žádné schopnosti nemá. Ale co není, může být...

Moje hrdinská akademie je možná nejlepší současný komiks pro kluky od 10 do 18 let (a možná i pro starší čtenáře). Najdete v ní všechno, co na komiksech mají fanoušci nejradši - dobrodružství, akci, a hlavně zábavu.

 

VŠECHNY DÍLY NAJDETE ZDE.

 

TOKIJSKÝ GHÚL

Hororová akční série, která vám nedá nic zadarmo.

Kdyby si Ken Kaneki tehdy vybral jako útočiště jinou kavárnu, možná by udělal lépe. Ve světě, kde existují ghúlové (nemrtví, kteří se živí lidským masem), se ale nevyplatí chybovat... 

Novopečený ghúl Kaneki zápasí nejen s novou přirozeností a stravovacími návyky, ale také zjišťuje, že se ocitl uprostřed nemilosrdného konfliktu, kde jde o (ne)život. 

Drsná "zombie" série s atmosférou války gangů (a její volné pokračování s názvem :re) byla původně určená pro dospělé publikum - ale získala si i celou řadu příznivkyň mezi dospívajícími slečnami.

VŠECHNY DÍLY TOKIJSKÉHO GHÚLA NAJDETE ZDE.

 

JUJUTSU KAISEN

Co uděláte, když se vám do rukou dostane prastarý prokletý artefakt, o který usiluje celá armáda odporných příšer? Júdži Itadori má jasno - artefakt spolkl a tím si zajistil, že se v budoucnosti rozhodně nebude nudit...

Akční duchařská manga Jujutsu Kaisen vzala české fanoušky mangy (říká se jim i "otaku") útokem. Svižné souboje, vtipné hlášky, zajímavé postavy - co víc ještě chtít?

Série je vhodná pro čtenáře od 15 let - Júdži co chvíli narazí na nějakou odpornou příšeru, která obvykle skončí neslavně.

Zatím jsou v prodeji pouze tyto díly, ale budou rychle přibývat. 

 

ZABIJÁK DÉMONŮ

Loni se čeští fanoušci konečně dočkali - jedna z nejpopulárnějších mang vůbec začala vycházet v češtině. Příběh o skromném uhlíři Tandžiróovi, který se musel stát profesionálním zabijákem démonů, si získal srdce desítek milionů čtenářů!

Série je vhodná pro čtenáře od 15 let; i když Zabiják démonů zdaleka není prvoplánová akce, krev tu teče proudem a žádná (ani kladná) postava si nemůže být jistá životem.

VŠECHNY DÍLY NAJDETE ZDE.

 

ZASLÍBENÁ ZEMĚ NEZEMĚ

Nenechte se zmást roztomilou kresbou - Zaslíbená Země Nezemě je horor jako vyšitý.

Úděl sirotka nikdy není lehký. Zdá se ale, že děti v sirotčinci Gracefield House dopadly tak dobře, jak jen mohly. Pokoje jsou čisté a útulné, jídla je dost a chutná výborně, nikdo je nebije ani netýrá. Tak proč se zdá, že jim laskavá vychovatelka něco tají? 

Série je vhodná pro teenagery od 15 let, ale o něco mladší čtenáři by si ji určitě užili také. Pokud ovšem mají pro strach uděláno...

VŠECHNY DÍLY NAJDETE ZDE.

 

ONE PUNCH MAN

K. O. jednou ranou! Saitama se stal superhrdinou, aby mohl zápasit se superzloduchy. Jeho motivace je ovšem poměrně pragmatická - díky brutálnímu tréninkovému režimu, který si sám předepsal, se ze Saitamy stal víceméně nadčlověk a normální zločinci pro něj nepředstavují žádnou výzvu. Řekněte, stojí potom vůbec nějaký boj za to? Ovšemže ano!

Úžasně kreslená série One Punch Man je vhodná pro superhrdinky a superhrdiny od 12 let (bojuje se tu opravdu hodně).

Zatím jsou v prodeji pouze uvedené díly, ale budou rychle přibývat.