Před Vánocemi se nejvíce prodával Svěrák, Eco a Jobs

Nejúspěšnější byli zástupci české beletrie – především Zdeněk Svěrák se svými Novými povídkami, Michal Viewegh s Mafií v Praze, Marie Poledňáková s horkou novinkou Líbáš jako ďábel nebo Halina Pawlowská s knihou Velká žena z východu.

Světové literatuře pak kraloval Umberto Eco s Pražským hřbitovem, životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona, Jo Nesbo s Lovci hlav a kniha Alef Paola Coelha.

Z kuchařek to bylo Slavnostní pečení s Ivetou, novinka Jamie Olivera 30 minut v kuchyni nebo druhý díl receptů ze známého televizního pořadu Prostřeno!

Prodávaly se i dětské knihy, nejvíce pátý díl Deníků malého poseroutky Jeffa Kinneyho Ošklivá pravda.  Z českých dětských knih to pak byly stálice knižního trhu – Lichožrouti Pavla Šruta a Straka v říši Entropie Markéty Baňkové.

Do předvánočního času zasáhla i smrt bývalého prezidenta Václava Havla a samozřejmě se to odrazilo i na zájmu o knihy spojené s jeho osobou.  Pomyslné prvenství si připsala kniha Petra Čermáka Člověk Havel. Zvýšený zájem byl o knižní rozhovor Václava Havla s Karlem Hvížďalou s názvem Prosím, stručně nebo o Sebrané spisy Václava Havla.

Neoluxor zaznamenal oproti předchozímu roku mírné zlepšení prodeje. Je potěšující, že navzdory obavám se knihy prodávají stále dobře.

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *