Načítám Akce

« Akce

  • Tato akce již proběhla.

Václav Větvička, Jan Rendek: Zámecké zelené komnaty – krása panských zahrad

10. 10. 2019 16:00 - 17:00

Ve čtvrtek 10. října v 16 hodin pokřtíme v Paláci knih Luxor další knihu již legendárního botanika, pedagoga a spisovatele Václava Větvičky! Spoluautorem knihy Zámecké zelené komnaty – krása panských zahrad je Jan Rendek. Nenechte si ujít tuto událost a přijďte za námi do Luxoru!

Iniciátorkou této knihy byla vzpomínka. Vzpomínka na školní výlety, ale i na nedávnou profesi jednoho z autorů, dendrologa Václava Větvičky, který zámeckým parkům věnoval značnou část života. A tak jsme, po stopách vlastních vzpomínek, navštívili po čase nejen zámky, ale především jejich zahrady. Slovo zahrady nám tu připadá patřičnější než slovo park, parky. Vždyť někde, jako třeba ve Vidimi nebo v Děčíně, to jsou div ne zahrádky, tak jaképak parky. Na druhé straně snad u nás neexistuje zámecké sídlo – a že jich máme! – u něhož by nebyla aspoň malá zahrada. Stavebníci, stavitelé i tvůrci zámků předešli současnost, která doporučuje vlastníkům rodinných domků žít část roku na zahradě, v zelené komnatě.

Podrobnosti

Datum:
10. 10. 2019
Čas:
16:00 - 17:00

Pořadatel

Luxor

Místo konání

Palác knih Luxor
Palác knih Luxor
Praha 1, 11000 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
246 034 246

Dovolujeme si Vás informovat, že v průběhu této akce budou pořizovány fotografie nebo krátké videozáznamy, které mohou být použity pro účely propagace společností NEOLUXOR, s.r.o., IČ: 62577620, jak v tištěné, tak v elektronické podobě (například na webové stránky, Facebook, Twitter, tiskoviny). Účastí na akci souhlasíte se zpracováním těchto osobních údajů.