Načítám Akce

« Akce

SMÍCHOV: Jiří Zídek a Jenifer Zídková – Delirium nevinnosti

21. 1. 2020 17:30 18:30

Kniha Delirium nevinnosti svým příběhem vzdává hold starým československým detektivkám a kriminálním filmům. Její autoři, Jenifer Zídková a Jiří Zídek, na pozadí skutečných historických událostí skládají pestrý obraz lidských osudů a událostí. Knihu pokřtí bývalý kriminalista Jiří Markovič a herec Robert Jašków. Budeme se na vás těšit v Luxoru!

Píše se rok 1975. Ve své luxusní vile je chladnokrevně zavražděn vysoký činitel ministerstva vnitra. O pár dní později je v okolí Botiče nalezena mrtvola pohřešované prominentní prostitutky. Obou případů se ujímá kriminalista Jan Kopřiva, který má však zásadní problém: Vinou nedávného zranění trpí výpadky paměti a většinu událostí ze své minulosti si nepamatuje. Jak ale nachází stopy vedoucí k odhalení pachatelů obou případů, začíná se zamotávat do chapadel komunistické rozvědky, tajných služeb a malých či větších lží, ve kterých v té době žila většina z nás. Až Kopřiva jednoho dne zjistí, že tím největším nepřítelem, se kterým se bude muset utkat, jsou stíny jeho vlastní minulosti. A pokud se jim nepostaví, nemilosrdně ho stáhnou pod hladinu. Pokud si v souvislosti s knihou Delirium nevinnosti můžete být něčím jisti, tak tím, že si do poslední stránky nemůžete být jisti vůbec ničím. Autoři knihou vzdávají hold starým československým detektivkám a kriminálním filmům a na pozadí skutečných historických událostí skládají pestrý obraz lidských osudů z dob, kdy se pod povrchem zdánlivě všedního života ukrývalo zlo omlouvané rozličnými pohnutkami a důvody. Delirium nevinnosti není jen kniha, která se dobře čte. Je to kniha, kterou budete s jejími hrdiny prožívat!

Podrobnosti

Datum:
21. 1.
Čas:
17:30 – 18:30
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/844184809337071/

Knihkupectví Nový Smíchov

OC Nový Smíchov
Praha 5, 15000 Česká republika
+ Google Mapa
296 110 412
https://www.luxor.cz/pobocky/praha/styl-novy-smichov

Dovolujeme si Vás informovat, že v průběhu této akce budou pořizovány fotografie nebo krátké videozáznamy, které mohou být použity pro účely propagace společností NEOLUXOR, s.r.o., IČ: 62577620, jak v tištěné, tak v elektronické podobě (například na webové stránky, Facebook, Twitter, tiskoviny). Účastí na akci souhlasíte se zpracováním těchto osobních údajů.