Načítám Akce

« Akce

Ferdinand Leffler – beseda a autogramiáda

29. 1. 2020 17:00 18:00

Ferdinand Leffler patří mezi nejvyhledávanější a nejúspěšnější české zahradní architekty a jeho práce je oceňována i ve světě. Na televizních obrazovkách jste jej mohli vídat jako průvodce šestnáctidílného pořadu Ferdinandovy zahrady. Pořádá přednášky i workshopy a nedávno vydal svou druhou knihu Zelené pokoje: Inspirace pro zdravou a zabydlenou zahradu. Přijďte si do Luxoru s Ferdinandem popovídat o tom, co ho na zahradách nejvíce baví!

 Jak můžete proměnit svou zahradu, aby byla intimnější a útulnější? Jaké ověřené postupy a architektonické triky a prvky využít, aby vám přinášela radost každý den v roce? Nechte se inspirovat! Zahrada nám dokáže zprostředkovat jedinečný kontakt s přírodou, stínem nebo světlem — ale zejména je to bezpečné místo setkávání s našimi nejbližšími a také místo, kde můžeme být sami se sebou. Zodpovědně a vědomě naplánovaná zahrada nám navíc umožní pozorovat postupnou proměnu místa a vtahuje nás do svého vlastního času. Zakladatel ateliéru zahradní architektury Flera Ferdinand Leffler přirovnává jednotlivé části zahrady z hlediska funkce k místnostem v domě, vysvětluje nám podstatu těchto zelených pokojů a nabízí možnosti, jak je využít, aby naše prožitky strávené mezi stromy, květinovými záhony, vodní plochou a terasami byly co nejpříjemnější a nejintenzivnější. Kniha nás seznámí mimo jiné s příběhy pěti vybraných zahrad, na jejichž proměně se Ferdinand Leffler spolu s jejich majiteli podílel. Nabízí také praktické tipy a osvědčené postupy, které může při kompozici a zakládání zahrady využít každý.

Podrobnosti

Datum:
29. 1.
Čas:
17:00 – 18:00
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/2699803946733270/

Palác knih Luxor

Palác knih Luxor
Praha 1, 11000 Česká republika
+ Google Mapa
246 034 246

Dovolujeme si Vás informovat, že v průběhu této akce budou pořizovány fotografie nebo krátké videozáznamy, které mohou být použity pro účely propagace společností NEOLUXOR, s.r.o., IČ: 62577620, jak v tištěné, tak v elektronické podobě (například na webové stránky, Facebook, Twitter, tiskoviny). Účastí na akci souhlasíte se zpracováním těchto osobních údajů.