Načítám Akce

« Akce

  • Tato akce již proběhla.

Drama zvané brexit – křest knihy Jaromíra Marka

25. 9. 2019 16:30 - 17:00

Trefně pojmenovaná kniha Jaromíra Marka „Drama zvané brexit“ se dotýká jednoho z nejvíce diskutovaných témat v současné evropské politice – odchodu Spojeného království z EU. Knihu z dílny zpravodaje Českého rozhlasu ve Spojeném království pokřtí v Paláci knih Luxor generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a britský velvyslanec Nick Archer. Nenechte si ujít tuto událost a přijďte za námi do Luxoru ve středu 25. září v 16:30.

Odchod Spojeného království z Evropské unie patří k nejdramatičtějším momentům začátku 21. století. Trvá už tři roky a zatím není jasné, kdy a jak se odehraje. Byl opravdu nevyhnutelný? Proč se Britové rozhodli odejít z Evropské unie? A jak se na tomto rozhodnutí podepsala migrace ze střední a východní Evropy?

Na tyto otázky hledá odpověď zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojeném království Jaromír Marek, který sleduje dění přímo na místě. Jeho kniha popisuje příčiny brexitu i dramatické boje v parlamentu, které tento proces dosud provázely. Čtenáře seznámí nejen s hlavními postavami brexitového dramatu, ale i s pohledem běžných lidí. Jak oni brexit prožívali a jak zasáhl do jejich životů? Dozvíme se i proč se zatím brexit zastavil na irské hranici. A jak se v něm, jako bumerang, vracejí staré historické křivdy.

Podrobnosti

Datum:
25. 9. 2019
Čas:
16:30 - 17:00

Pořadatel

Luxor
Telefon:
246034246
Email:
info@luxor.cz
Webová stránka:
https://www.luxor.cz

Místo konání

Palác knih Luxor
Palác knih Luxor
Praha 1, 11000 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
246 034 246

Dovolujeme si Vás informovat, že v průběhu této akce budou pořizovány fotografie nebo krátké videozáznamy, které mohou být použity pro účely propagace společností NEOLUXOR, s.r.o., IČ: 62577620, jak v tištěné, tak v elektronické podobě (například na webové stránky, Facebook, Twitter, tiskoviny). Účastí na akci souhlasíte se zpracováním těchto osobních údajů.