Původně si myslela, že bude neurovědkyní. Během Fulbrightovy stáže v USA, ale zjistila, že místo bádání v laboratoři se chce více věnovat komunikaci vědy. Nyní působí jako vědecká novinářka na volné noze, nejčastěji píše pro magazín WIRED.CZ a spolumoderuje pořad Žárovky na Českém rozhlase Dvojka. Vědu komunikuje i na sociálních sítích, píše newsletter a je spoluautorkou první knihy o komunikaci vědy v češtině. V roce 2024 získala vládní cenu za komunikaci vědy.
Foto: Josef Havlín